Pozor na podvodné dopisy

Veřejné registry jsou  ZDARMA !

Také jste si založili novou s.r.o. nebo novou živnost a vzápětí Vám přišel dopis s výzvou k úhradě 1000 Kč za evidenci subjektu v rejstříku právnických či  fyzických osob ve smyslu všeobecných obchodních podmínek, které však nejsou přiloženy k výzvě ?

Tak v tom případě jste se právě stali terčem útoku podvodníků, kteří se snaží neznalé podnikatele okrást. Spoléhají na to, že v dnešní džungli zákonů se již téměř nikdo přesně neorientuje .

Výzva se totiž tváří strašně oficiálně, odvolává se stále na nějaké zákony, např. o veřejných rejstřících , na občanský zákoník atd.  … a máte pouze 10 dní na úhradu poplatku.

Pokud však přece jenom tento poplatek ze strachu před úřady uhradíte a pak si vyhledáte ty všeobecné obchodní podmínky, zjistíte že poplatek je pouze vstupní a pak Vám budou chodit každý rok další výzvy ….

Před časem právě před těmito podvodníky varoval Český statistický úřad i Ministerstvo financí a často se setkávám u svých nových klientů s tím, že se na mne obrátí s dotazem , zda mají tento poplatek za jakýsi blíže neurčený registr uhradit.

 

V žádném případě tedy nic neplaťte…..všechny veřejné registry jsou vždy zdarma !!!

Naopak doporučuji obrátit se na Policii ČR, která se těmito podvodnými výzvami zabývá.